Gdy potrzeba więcej światła – firany do kuchni

firankikrotkieWybór firan do kuchni jest całkiem inną decyzją, niż wybieranie ich do salonu. Kuchnia to pomieszczenie o bardzo praktycznym zastosowaniu, przygotowuje się w niej posiłki, więc oświetlenie powinno być jak najlepsze. Oczywiście najkorzystniej pracuje się przy świetle dziennym, stąd warto, wybierają firanki, zadbać o niezasłanianie nimi okien zbyt mocno. Jednocześnie w kuchni bije serce domu, to tam spotykają się domownicy na długie rozmowy – trzeba więc zwrócić uwagę i na ich estetykę.

Jak długie firanki?

W kuchniach najczęściej widuje się krótkie firanki. Co więcej, często są to jedynie zazdrostki – krótkie pasy ozdobionego gipiurą materiału zawieszone w połowie lub na górze okna. Taki wybór jest podyktowany brakiem konieczności zasłaniania okna i jednocześnie chęcią ozdobienia go. Świetnie sprawdzają się nie tylko zazdrostki, ale też zwyczajne firanki ciekawie udrapowane, związane lub obcięte.

Jaki kolor wybrać?

W salonie lub sypialni należy uważać, żeby kolor nie przytłoczył pomieszczenia i nie zablokował światła. Funkcją firanek krótkich najczęściej jest tylko dekoracja, więc można pokusić się o fantazję – białe firany w niewielkich, kolorowych pomieszczeniach i soczyste barwy w jasnych i dużych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *