Jakie firanki do kuchni?

firankikuchenneZasłony i firanki do kuchni pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną, użyteczność jest zazwyczaj na drugim miejscu. Najczęściej mają one postać zazdrostek – króciutkich firanek, które ozdobione są gipiurą.

Po co i dlaczego?

Przy wyborze firanki do kuchni trzeba sobie zadać pytanie jaki efekt dzięki nim ma zostać osiągnięty. Należy je dopasować do stylu, w którym utrzymane jest całe pomieszczenie. We wnętrzach nowoczesnych najlepiej wyglądać będą bowiem gładkie firany woalowe, a w tych urządzonych w stylu vintage bądź retro modele krótkie z dodatkiem kolorowej i ciekawie upiętej zasłonki.

Co nieco o zazdrostkach

Zazdrostki są dobrym pomysłem w kuchniach małych, gdzie okna nie są wielkich rozmiarów. Im pomieszczenie jest mniejsze i mniejsze są również okna, tym powinny być one bardziej gładkie i węższe. Aby uzyskać efekt dekoracyjny można je zamontować parami – w górnej i środkowej części okna z niewielkim prześwitem. Jeśli kuchnia jest kolorowa firanki muszą być białe i odwrotnie – wnętrze jasne będzie się ładnie komponować z kolorowymi i wzorzystymi zasłonami. Z kolei firanki woalowe wpiszą się w styl bardziej romantyczny. Sprawdzi się to jednak tylko w nieco większej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *